Jashari: Për gjeneratën e artë mund të flasin vetëm ata që i takojnë asaj periudhe - Bota Sot
Jashari: Për gjeneratën e artë mund të flasin vetëm ata që i takojnë asaj periudhe

Hendboll

Jashari: Për gjeneratën e artë mund të flasin vetëm ata që i takojnë asaj periudhe

Nga: Kemajl Goca Më: 18 prill 2020 Në ora: 22:15
Jashari: Për gjeneratën e artë mund të flasim vetëm ata që i takojnë asaj periudhe

Kryetrajnerja e Kastriotit nga Ferizaj (femrat), Vlora Jashari, ish hendbolliste e dy periudhave, e kohës së okupimit dhe të viteve të pasluftës, po ashtu eshë ish reprezentuese e Kosovës, ka thënë se, për gjeneratën e artë mund të flasin vetëm ata të asaj kohe apo për të vlerësuar at gjeneratë janë kompetentë vetëm ata që e kanë mbërri atëkohë, po ashtu edhe kanë luajtur në ato nivele.

“Për at periudhë mundem me folur vetëm ajo gjeneratë e trajnerëve, lojtarëve, referëve, delegatëve etj. dhe jo persona që janë pas luftës në hendboll”, thotë Jashari për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Jashari është prej ish lojtarëve më të mira në 25 vitet e fundit.

Image

Ajo ka edhe një mesazh: “Lutem që kjo pandemi të kalojë, të kthehem në normalitet dhe t’i vazhdojmë garat sportive”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat