Formacioni më i mirë i të gjitha kohërave, kështu mendon Misret Maliqi   - Bota Sot
Formacioni më i mirë i të gjitha kohërave, kështu mendon Misret Maliqi  

Hendboll

Formacioni më i mirë i të gjitha kohërave, kështu mendon Misret Maliqi  

Nga: Kemajl Goca Më: 19 prill 2020 Në ora: 16:53
Formacioni më i mirë i të gjitha kohërave, kështu mendon Misret Maliqi  

Në rubrikën e sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, është bërë anketa me disa, se cili është formacioni më i mirë i të gjitha kohërave në hendboll, nga periudha 1953-2019.

Do t’i paraqesim disa nga të anketuarit bë vazhdimësi, që kanë paraqitur formacionin më të mirë. Ish portieri i mirënjohur i gjeneratës së artë, Misret Maliqi, që ka mbrojtur në ish Borcin (Kastrioti i Ferizajt tani) dhe në Prishtinë, ka dhënë mendimin e tij në anketë. 

Formacioni më i mirë sipas Misret Maliqit:
“Portier: Dragan Mlladenoviq
Alo e majtë: Tahir Sojeva
Beku i majtë: Aziz Makiqi
Qendër: Hasan Bajrami
Pivot: Bujar Qerimi, Sefedin Reçica, Dervish Berisha, secili më i mirë se tjetri. 
Beku i djathtë: Xhelal Selmanaj
Alo e djathtë: Besim Qerimi
Trajner: Beqir Buçinca.

“Pa hatërmbetje, natyrisht veç e shpreha mendimin tim. Natyrisht”, ky është mendimi i Maliqiit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat