Federata e Hendbollit, 10 mijë euro në luftë kundër “Covid 19 - Bota Sot
Federata e Hendbollit, 10 mijë euro në luftë kundër “Covid 19

Hendboll

Federata e Hendbollit, 10 mijë euro në luftë kundër “Covid 19

Më: 21 prill 2020 Në ora: 14:21
Federata e Hendbollit, 10 mijë euro në luftë kundër “Covid 19

Federata e Hendbollit, 10 mijë euro në luftë kundër “Covid 19”.

Drejtuesit e Federatës së Hendbollit të Maqedonisë, konfirmuan se nuk do të shfrytëzojë mjetet e dhuruar nga qeveria e Maqedonisë në vlerë prej 10 mijë euro dhe të njëjtat do ti dedikojnë Ministrisë së Shëndetësisë, në luftë kundër pandemisë “Covid 19”.

Me këtë rast, drejtuesit e Federatës së Henbbollit të Maqedonisë së Veriut, potencuan se të gjithë administrator që janë të punësuar në këtë Federatë do të mbajnë vendet e tyre të punë dhe nuk do të ketë ulje të pagave të tyre edhe pse në këto dy muaj nuk ka pasur aktivitetet sportive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat