Nisin drithërimat, Safete Rifati vendos për formacionin më të mirë 1999-2019  - Bota Sot
Nisin drithërimat, Safete Rifati vendos për formacionin më të mirë 1999-2019 

Hendboll

Nisin drithërimat, Safete Rifati vendos për formacionin më të mirë 1999-2019 

Nga: Kemajl Goca Më: 24 prill 2020 Në ora: 22:47
Nisin drithërimat, Safete Rifati vendos për formacionin më të mirë 1999-2019 

Ish hendbollistja e njohur, Safete Rifati, jep qëndrimet e saja në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtares ”Bota sot”, secili është formacioni më i mirë në periudhën 1999-2019. 

Në anketë do të marrin pjesë ish hendbollistet e mirënjohura, ish reprezentueset e Kosovës dhe disa trajnerë të Superligës së Kosovës – femrat.

Synimi është që të zgjedhim formacionin më të mirë për periudhën 1999-2019, ashtu si bëmë në volejbollin femëror.

Formacioni më i mirë i Kosovës në periudhën 1999-2019, sipas Safete Rifatit
Portierja më e mirë 1999-2019: Shqipe Kërtoku 
Alo e majtë më e mirë 1999-2019: Valentina Qerimi
Beku i majtë më i mirë 1999-2019: Lirie Muhaxheri
Qendra më e mirë 1999-2019: Vlora Jashari
Pivotja më e mirë 1999-2019: Yllka Kupina
Beku i djathtë më i mirë 1999-2019: Merfide Salihu
Alo e djathtë më e mirë 1999-2019: Ganimete Shabani
Trajneri më i mirë 1999-2019: Valbona Zeqa
Hendbollistja më e mirë: 1999-2019: Vlora Jashari  
Klubi më i mirë 1999-2019: Kastrioti

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat