Mimoza Rashica përcaktohet për formacionin më të mirë 1999-2019  - Bota Sot
Mimoza Rashica përcaktohet për formacionin më të mirë 1999-2019 

Hendboll

Mimoza Rashica përcaktohet për formacionin më të mirë 1999-2019 

Nga: Kemajl Goca Më: 25 prill 2020 Në ora: 14:26
Mimoza Rashica përcaktohet për formacionin më të mirë 1999-2019 

Ish hendbollistja e mirënjohur Mimoza Rashica ka përzgjedhur formacionin më të mirë të Kosovës në periudhën 1999-2019.

Ajo në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, ka përzgjedhur më të mirat në secilën pozicion dhe hendbollisten më të mirë për 20 vitet e fundit.  

Formacioni më i mirë i Kosovës në periudhën 1999-2019, sipas Mimoza Rashicës

Portierja më e mirë 1999-2019: Shqipe Kërtoku 
Alo e majtë më e mirë 1999-2019:  Albulena Kelmendi
Beku i majtë më i mirë 1999-2019: Lirie Muhaxheri
Qendra më e mirë 1999-2019: Mimoza Xhemajli
Pivotja më e mirë 1999-2019: Safete Rifati
Beku i djathtë më i mirë 1999-2019: Lumnie Hyseni
Alo e djathtë më e mirë 1999-2019: Albulena Basha
Trajneri më i mirë 1999-2019: Tefik Mikushnica
Hendbollistja më e mirë: 1999-2019: Shqipe Kërtoku
Klubi më i mirë 1999-2019: Kastrioti

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat