Formacioni më i mirë i Kosovës për 20 vitet e fundit, ja si vendos Lirie Muhaxheri

Hendboll

Formacioni më i mirë i Kosovës për 20 vitet e fundit, ja si vendos Lirie Muhaxheri

Nga: Kemajl Goca Më: 25 prill 2020 Në ora: 15:32
Formacioni më i mirë i Kosovës për 20 vitet e fundit, ja si vendos Lirie Muhaxheri

Ish hendbollistja e mirënjohur, Lirie Muhaxheri, ish reprezentuese e Kosovës, në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, përzgjodhi formacionin më të mirë për periudhën 1999-2019.

Ajo ka përzgjedhur më të mira në secilën pozitë dhe hendbollisten më të mirë në 20 vitet e fundit. Deri me tash kanë marr pjesë në anketë një numër mjaft i mirë dhe gjithnjë e më dramatike po bëhet gara në secilën pozitë.
 
Formacioni më i mirë i Kosovës në periudhën 1999-2019, sipas Lirie Muhaxherit

Portierja më e mirë 1999-2019: Shqipe Kërtoku 
Alo e majtë më e mirë 1999-2019: Albulena Kelmendi
Beku i majtë më i mirë 1999-2019: Fatmire Ramadani-Ferati
Qendra më e mirë 1999-2019: Mimoza Xhemajli
Pivotja më e mirë 1999-2019: Safete Rifati
Beku i djathtë më i mirë 1999-2019:  Vlora Jashari
Alo e djathtë më i mirë 1999-2019: Albulena Basha
Trajneri më i mirë 1999-2019: Valbona Zeqa
Hendbollistja më e mirë 1999-2019: Vlora Jashari
Klubi më i mirë 1999-2019: KH Kastrioti

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat