Arben Parduzi përcaktohet për formacionin më të mirë 1999-2019 - Bota Sot
Arben Parduzi përcaktohet për formacionin më të mirë 1999-2019

Hendboll

Arben Parduzi përcaktohet për formacionin më të mirë 1999-2019

Nga: Kemajl Goca Më: 25 prill 2020 Në ora: 16:03
Parduzi përcaktohet për formacionin më të mirë 1999-2019

Gjithnjë e më shumë po bëhet dramatike gara se cila do të jetë hendbollistja më e mirë dhe në pozitat tjera, në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”.

Kryetrajneri i Vushtrrisë (femrat), Arben Parduzi, përcaktohet për formacionin më të mirë të Kosovës në periudhën 1999-2019.

Në fund do të mblidhen votat dhe do të dihet secila është lojtarja më e mirë në pozitën e saj, trajneri, klubi dhe hendbollistja më e mirë 1999-2019. 

Formacioni më i mirë i Kosovës në periudhën 1999-2019, sipas Arben Parduzit 

Portierja më e mirë 1999-2019: Shqipe Kertoku
Alo e majtë 1999-2019: Zade Zymeri
Beku i majtë 1999-2019: Lumnije Hyseni
Qendër 1999-2019: Mimoza Xhemajli
Beku i djathtë 1999-2019: Admire Hasani
Alo e djathtë 1999-2019: Albulena Kelmendi
Pivotja 1999-2019: Shqipe Tahiri
Hendbollistja më e mirë 1999-2019: Burneta Rama
Trajneri më i mirë 1999-2019: Tefik Mikushnica
Klubi më i mirë 1999-2019: Vushtrria

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat