Sipas Zijavere Salihut, ky është formacioni më i mirë në 20 vitet e fundit

Hendboll

Sipas Zijavere Salihut, ky është formacioni më i mirë në 20 vitet e fundit

Nga: Kemajl Goca Më: 25 prill 2020 Në ora: 23:10
Zijavere Salihu

Gjithnjë e më dramatike po bëhet lufta për secilën pozitë, po ashtu edhe për hendbollisten, trajneri-en dhe klubin në Kosovë në periudhën 1999-2019.

Në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, deri me tash kanë dhënë fjalën e tyre një numër i trajnerëve dhe i ish hendbollisteve të njohura.

Kryetrajnerja e Prishtinës, Zijavere Salihu-Loshi, vendosi për formacionin më të mirë të Kosovës në periudhën 1999-2019.
  
Formacioni më i mirë i Kosovës në periudhën 1999-2019, sipas Zijavere Salihu-Loshi

Portieri 1999-2019: Valbona Rudaku
Alo e majtë 1999-2019: Albina Rugova
Beku i majtë 1999-2019: Ardita Hoxha
Pivotja 1999-2019: Shqipe Tahiri

Qendër 1999-2019: Mimoza Xhemajli
Beku i djathtë 1999-2019: Lirie Muhaxheri
Alo e djathtë 1999-2019: Mimoza Sefedini
Hendbollistja më e mirë 1999-2019: Mimoza Xhemajli
Trajneri më i mirë 1999-2019: Beqir Hasanxhekaj
Klubi më i mirë 1999-2019: Prishtina

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat