Fatmire Ramadani ka zgjedhur formacionin më të mirë në Kosovë

Hendboll

Fatmire Ramadani ka zgjedhur formacionin më të mirë në Kosovë

Nga: K. Goca Më: 26 prill 2020 Në ora: 17:01
Fatmire Ramadani ka zgjedhur formacionin më të mirë në Kosovë

Fatmire Ramadani-Ferati, ish hendbollistja e mirënjohur dhe ish anëtarja e kombëtares së Kosovës, ka zgjedhur formacionin më të mirë të Kosovës në periudhën 1999-2019. 

Ajo mori pjesë në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot” dhe vendosi për formacionin më të mirë, trajnerin, klubin dhe hendbollisten më të mirë 1999-2019. 

Formacioni më i mirë i Kosovës në periudhën 1999-2019, sipas Fatmire Ramadani-Ferati 

Portierja më e mirë 1999-2019:  Shqipe Kërtoku
Alo e djathtë 1999-2019: Albulena Kelmendi
Beku i djathtë 1999-2019: Valbona Hasani, Lirie Muhaxheri
Qendër 1999-2019: Mimoza Xhemajli
Beku i majtë 1999-2019: Admire Hasani 
Alo e majtë 1999-2019: Ariana Kçiku 
Pivotja 1999-2019: Shqipe Tahiri
Trajneri më i mirë 1999-2019: Haki Baftiu - Tefik Mikushnica
Hendbollistja më e mirë 1999-2019: Mimoza Xhemajli
Klubi më i mirë 1999-2019: Kastrioti, Vushtrria

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat