Sipas Skënder Alijës, ky është formacioni më i mirë në 20 vitet e fundit 

Hendboll

Sipas Skënder Alijës, ky është formacioni më i mirë në 20 vitet e fundit 

Nga: Kemajl Goca Më: 29 prill 2020 Në ora: 16:20
Sipas Skënder Alijës, ky është formacioni më i mirë në 20 vitet e fundit 

Skënder Alija Kryetari i klubit të hendbollit Shqiponja nga Gjakova, Skënder Alija, iu përgjigj anketës së rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, se cili është formacioni më i mirë i Kosovës në periudhën 1999-2019, hendbollistja, klubi dhe trajneri në 20 vitet e fundit.

Alija është një kohë të gjatë me hendboll, pothuajse tërë vitet e pasluftës dhe njeh më mirë se kush do tjetër lojtaret nga vitet 2000 deri në 2019.

Formacioni më i mirë i Kosovës në periudhën 1999-2019, sipas Skënder Alijajt 

Potierja më e mirë 1999-2019: Shqipe Kërtoku
Alo e majtë më e mirë 1999-2019: Albina  Rugova
Beku i majtë më e mirë 1999-2019: Burneta Rama
Qendra më e mirë 1999-2019: Mimoza Xhemajli
Beku i djathtë më e mirë 1999-2019: Shpresa Fazlija
Alo e djathtë më e mirë 1999-2019: Albulena Kelmendi
Pivotja më e mirë 1999-2019: Shkurte Mehmeti
Hendbollistja më e mirë 1999-2019: Lirie Muhaxheri
Trajneri më i mirë 1999-2019: Agim Shkodra
Klubi më i mirë 1999-2019: Kastrioti

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat