Lumnie Hyseni përcaktohet për formacionin më të mirë

Hendboll

Lumnie Hyseni përcaktohet për formacionin më të mirë

Nga: Kemajl Goca Më: 30 prill 2020 Në ora: 14:34
Lumnie Hyseni përcaktohet për formacionin më të mirë

Ish hendbollistja e mirënjohur, Lumnie Hyseni, është përcaktuar për formacionin më të mirë të Kosovës në periudhën 1999-2019. 

Ajo u përgjigj në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, duke përzgjedhur formacionin, trajnerin, hendbollisten dhe klubin më të mirë.

Formacioni më i mirë i Kosovës në periudhën 1999-2019, sipas Lumnie Hysenit

Portierja më e mirë 1999-2019:  Shqipe Kërtoku
Alo e majtë 1999-2019: Albulena Basha
Beku i majtë 1999-2019: Mimoza Rashica
Qendër 1999-2019: Mimoza Xhemaili
Beku i djathtë 1999-2019: Lirie Muhaxheri
Alo e djathtë 1999-2019: Albulena Kelmendi
Pivotja 1999-2019: Safete Rifati
Hendbollistja më e mirë 1999-2019: Shqipe Kërtoku
Trajneri më i mirë 1999-2019: Tefik Mikushnica
Klubi më i mirë 1999-2019: Vushtrrria

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat