Ahmet Petrova ka kaluar mbi 73 vjet, ja si shkruan 

Hendboll

Ahmet Petrova ka kaluar mbi 73 vjet, ja si shkruan 

Nga: Kemajl Goca Më: 1 maj 2020 Në ora: 14:54
Ahmet Petrova

Ka kaluar mbi 73 vjet por shkruan aq bukur sa shumë kënd e befason.

Është Ahmet Hysenaj-Petrova, që pothuajse tërë jetën më të mirë po e kalon me hendbollin.

Në vitin 1988 ka qenë kryetar i ish Borcit të Ferizajt, që garonte në Ligën e Parë të ish Jugosllavisë, ndërsa në kohën e okupimit kryetar i KH Kastriotit (meshkujt) po ashtu edhe pas luftës dhe edhe aktualisht është në krye të këtij ekipit, disa vite ishte edhe të femrat.

Image

Ai ka votuar për formacionin më të mirë 1999-2019 në Kosovë, në konkurrencën e femrave, por ajo që bie në sy shkrimi i bukur i tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat