Interesante, nga 5-6 qytete janë në formacionin më të mirë të Kosovës 1999-2019  

Hendboll

Interesante, nga 5-6 qytete janë në formacionin më të mirë të Kosovës 1999-2019  

Nga: Kemajl Goca Më: 2 maj 2020 Në ora: 15:58
Interesante, nga 5-6 qytete janë në formacionin më të mirë të Kosovës 1999-2019  

Në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, votuan gjithsej 20: 6 trajnerë, 10 ish hendbolliste të mirënjohura dhe 9 prej tyre ish bartëse të lojës në kombëtaren e Kosovës, 2 ish kryetarë të klubeve dhe një kryetar i klubit dhe një ekspert i lojës së hendbollit.

Ata përzgjodhën formacionin më të mirë të Kosovës në periudhën 1999-2019, hendbollisten më të mirë, klubin dhe trajnerin më të mirë.

Pas numërimit të të gjtiha votave, pas orës 17.00 do ta publikojmë formacionin më të mirë, trajnerin, klubin dhe hendbollisten.

Duket se në formacionin më të mirë do të jenë ish lojtare dhe lojtare nga 5-6 qytete.  Anketës nuk iu përgjigj KHF Ferizaj, po ashtu ish hendbollistet Admire e Valbona Hasani. Me një fjalë, nuk kthyen përgjigje as po e as jo, heshtën!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat