Shqipe Kërtoku – pa konkurrencë si portiere në 20 vitet e fundit

Hendboll

Shqipe Kërtoku – pa konkurrencë si portiere në 20 vitet e fundit

Nga: Kemajl Goca Më: 3 maj 2020 Në ora: 17:58
Shqipe Kërtoku – pa konkurrencë si portiere në 20 vitet e fundit

Shqipe Kërtoku është zgjedhur portierja më e mirë e hendbollit në 20 vitet e fundit në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”.  

Në anketë morën pjesë 20 emra të njohur të hendbollit dhe nga ta, 14 vendosën që Kërtoku është portierja më e mirë e Kosovës në periudhën 1999-2019 .

Sipas anketës, SHQIPE KËRTOKU - portierja më e mirë e Kosovës  në periudhën 1999-2019
Renditja 

1. Shqipe Kërtoku    14 
2. Edona Rogova    3 
3. Valbona Rudaku    2 
4. Njoma Kelmendi    1

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat