Albulena Kelmendi, alo e djathtë më e mirë në Kosovë - 1999-2019

Hendboll

Albulena Kelmendi, alo e djathtë më e mirë në Kosovë - 1999-2019

Nga: Kemajl Goca Më: 5 maj 2020 Në ora: 14:58
Albulena Kelmendi, alo e djathtë më e mirë në Kosovë - 1999-2019

Albulena Kelmendi është ndër hendbollistet më të mira në Kosovë.

Në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, ku morën pjesë 20 emra të hendbollit, zgjodhën formacionin më të mirë, hedbollisten, klubin dhe trajnerin më të mirë në 20 vitet e fundit (1999-2019). Kelmendi fitoi me 7 vota dhe u zgjedh alo e djathtë më e mira në Kosovë në 20 vitet e fundit.

Sipas anketës, ALBULENA KELMENDI - alo e djathtë më e mirë e Kosovës në periudhën 1999-2019

Renditja 
1. Albulena Kelmendi    7 vota
2. Albulena Basha    4
3. Shpresa Fazlija    2 
4. Ganimete Shabani    2
4. Valentina Qerimi    2
5. Albana Arifi    1
2. Mimoza Sefedini    1

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat