Shqipe Tahiri - pivotja më e mirë në periudhën 1999-2019

Hendboll

Shqipe Tahiri - pivotja më e mirë në periudhën 1999-2019

Nga: Kemajl Goca Më: 7 maj 2020 Në ora: 18:01
Shqipe Tahiri - pivotja më e mirë në periudhën 1999-2019

Shqipe Tahiri është zgjedhur pivotja më e mirë në Kosovë në periudhën 1999-2019, në anketën që e realizoi rubrika e sportit e gazetës kombëtare “Bota sot”. 

Në anketë morën pjesë 20 emra të njohur të hendbollit, trajnerë, ish kryetarë dhe ish hendbollistet më të mira. Tahiri fitoi 9 vota dhe u zgjodh lojtarja më e mirë në vendin tonë për 20 vitet e fundit, duke lënë pas Safete Rifatin me 5 vota.

Sipas anketës, SHQIPE TAHIRI - pivotja më e mirë e Kosovës në periudhën 1999-2019

Renditja 
1. Shqipe Tahiri    9
2. Safete Rifati    5
3. Jehona Basholli    2
3. Shkurte Mehmeti    2
4. Majlinda Basholli     1
4. Yllka Kupina    1

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat