Dybala dhe Juventusi po bisedojnë për të zgjatur kontratën

Hendboll

Dybala dhe Juventusi po bisedojnë për të zgjatur kontratën

Më: 8 maj 2020 Në ora: 15:16
Dybala dhe Juventusi po bisedojnë për të zgjatur kontratën

Paulo Dybala dhe Juventusi po bisedojnë për të zgjatur kontratën deri në vitin 2025. Drejtuesit janë të kënaqur nga mënyra si ai ka luajtur këtë sezon dhe duan që ta blindojnë përjetësisht në Torino.

Në kontratën e re do të ketë edhe një përmirësim të pagës vjetore për sulmuesin, e cila do të shkojë deri në 15 milionë euro në sezon.

Në këtë mënyrë, ai do të jetë një pjesë e rëndësishme e skuadrës për vitet e ardhshme.

Kujtojmë se Dybala ishte një nga lojtarët e Juventusit që u prek nga Koronavirusi, të cilin e kaloi dhe tashmë është i qetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat