Bukuroshja e Malit të Zi me nënshtetësi të Kosovës, shëtitet me kali

Hendboll

Bukuroshja e Malit të Zi me nënshtetësi të Kosovës, shëtitet me kali

Nga: Kemajl Goca Më: 8 maj 2020 Në ora: 15:43
Suzana Ujkiqi

Po e shfrytëzon kohën e pandemisë, Covid 19, që në fshatin e saj në Sukuruq të Tuzit të Malit të Zi, të shëtitet me kali. 

Është bukuroshja shqiptare, Suzana Ujkiqi, e cila përveç që është anëtare e kampiones, lideres së Superligës së Kosovës, Istogu, luan edhe për kombëtaren e Kosovës.

Ajo ka realizuar disa foto me kali, duke treguar edhe për dashurinë që ka në kafshë.

Image

Synimet e saja janë që sa më shpejt t’i kthehet garave dhe me Istogun ta mbrojë Kupën dhe titullin e kampionit të Kosovës.

Image

Suzi njihet edhe si “problematike”, sepse nuk frikësohet nga asgjë, shumë herë futet edhe në rrezik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat