Muhaxheri – beku i majtë më i mirë në periudhën 1999-2019

Hendboll

Muhaxheri – beku i majtë më i mirë në periudhën 1999-2019

Nga: K. G. Më: 8 maj 2020 Në ora: 16:36
Muhaxheri – beku i majtë më i mirë në periudhën 1999-2019

Lirie Muhaxheri përveç që u zgjodh hendbollistja më e mirë në 20 vitet e fundit, ajo doli më e mira edhe në pozitën e beku të majtë!

Në anketën e rubrikës së sportit të gazetës kombëtare “Bota sot”, morën pjesë 20 emra të njohur të hendbollit dhe Muhaxheri fitoi 5 vota, duke u zgjedhur beku i majtë më i mirë në 20 vitet e fundit.

Sipas anketës, LIRIE MUHAXHERI - beku i majtë më i mirë i Kosovës në periudhën 1999-2019

Renditja 
1. Lirie Muhaxheri    5
2. Admire Hasani    3
3. Lumnie Hyseni    2
3. Burneta Rama    2
3. Mimoza Rashica    2
4. Ardita Hoxha    1
4. Leonora Demaj    1
3. Merfida Salihu    1
4. Fatmire Ramadani-Ferati    1
4. Elma Kameri    1
4. Valbona Hasani    1

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat