Trajneri i Kosovës po shkëlqen në mes të vajzave nga Mali i Zi

Hendboll

Trajneri i Kosovës po shkëlqen në mes të vajzave nga Mali i Zi

Nga: K. Goca Më: 9 maj 2020 Në ora: 13:51
Trajneri i Kosovës po shkëlqen në mes vajzave nga Mali i Zi

Trajneri i kombëtares së Kosovës (femrat) U-20, Faruk Shala, njëherësh i kampiones në fuqi, lideres së Superligës së Kosovës, Istogu, ka befasuar me një foto. 

Ai po shkëlqen në mes dy vajzave nga Mali i Zi, njëra është edhe me nënshtetësi të Kosovës. 

Ai është në mes, majtas Suzana Ujkiqi nga Tuzi i Malit të Zi, me nënshtetësi të Kosovës dhe djathtas Esma Muratoviq nga Podgorica.

Që te dyja hendbolliste, Suzi luan në Istog, ndërsa Esma në San Jose të Spanjës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat