Vjosa, anëtar i ri i Superligës

Hendboll

Vjosa, anëtar i ri i Superligës

Më: 22 maj 2020 Në ora: 20:49
Vjosa, anëtar i ri i Superligës

Bordi i FHK-së në mbledhjen e mbajtur me 19.05.2020, pas shqyrtimit te gjendjes se krijuar ngapandemia COVID19 dhe vendimit të Ministrisë së Shëndetësisë si dhe rekomandimeve te Institutit Kombëtar të Shëndetësisë , duke u mbështetur ne nenin 2.10 dhe 14.2. të Propozicioneve të garave dhe Rregulloren e EHF, me qëllim te përfundimit te edicionit te garave 2019/20 dhe në bazë të renditjes së klasifikimit dhe ne bazë të rezultateve te arritura në fushë në Ligen e parë femrat mori këtë vendim:

Bordi i FHK-së ne bazë të renditjes se klasifikimit pas përfundimit të javës së 10-të në Ligën e parëfemrat morri vendim që renditje e klasifikimit të jetë po ashtu në bazë të rezultateve të arritur në fushë si vijon:

Tabela

1 Vjosa 10 10 0 0 250 : 164 86 20
2 KEK-u 10 9 0 1 327 : 165 162 18
3 Dukagjini 10 7 0 3 291 : 232 59 14
4 Trepça 10 5 2 3 244 : 217 27 12
5 Ulpiana 10 5 0 5 266 : 211 55 10
6 Prizreni 10 4 2 4 208 : 206 2 10
7 Verona 10 3 3 4 233 : 198 35 9
8 CLICK 10 2 1 7 173 : 230 -57 4
9 Deçani 10 1 0 9 150 : 351 -201 2
10 Llapusha 10 0 0 10 156 : 324 -168 0

2.2. KHF Vjosa e renditur ne vendin e parë me 20 pikë të tubuara ne edicionin 2020/21 do të bëj gara në Superligën e Kosovës. (Buletini 32).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat