Prishtina përgatitet për finalet e Superligës dhe Kupës së Kosovës  - Bota Sot
Prishtina përgatitet për finalet e Superligës dhe Kupës së Kosovës 

Hendboll

Prishtina përgatitet për finalet e Superligës dhe Kupës së Kosovës 

Nga: K. G. Më: 6 qershor 2020 Në ora: 12:53
Prishtina përgatitet për finalet e Superligës dhe Kupës së Kosovës 

Klubi i hendbollit Prishtina (meshkujt) po përgatitet maksimalisht për garat e play-off-it në Superligën e Kosovës.

”Këtë javë i jemi rikthyer stërvitjeve dhe përgatitjeve për finalet e Superligës dhe Kupës së Kosovës.

Pasi që zbatuam të gjitha masat kundër Covid 19 dhe konstatuam se të gjithë lojtarët janë në super gjendje shëndetësore do të tentojmë që të stërvitemi dhe të jemi të gatshëm për të luajtur për tituj edhe pse me shumë pak ditë kohë dhe kushte të jashtëzakonshme.

Sidoqoftë nuk dorëzohemi.

Me gjeneratën e kadetëve kemi fituar kampionatin e shpresojmë në suksese në finale edhe me ekipin e parë. Ju ftojmë për më shumë përkrahje në çdo aspekt”, njofton KH Prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat