Erlinda, humaniste dhe punëtore e devotshme në sportin e Kosovës  - Bota Sot
Erlinda, humaniste dhe punëtore e devotshme në sportin e Kosovës 

Hendboll

Erlinda, humaniste dhe punëtore e devotshme në sportin e Kosovës 

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 14:07
Erlinda, humaniste dhe punëtore e devotshme në sportin e Kosovës 

Sot është një humaniste dhe punëtore e devotshme sportive dhe shëndetësorë e ka datëlindjen.  

Edhe pse ajo sot feston datëlindjen në asnjë moment nuk rresht së punuari për shëndetin e sportistëve sidomos kēto ditë kur Federata e Hendbollit e Kosovës ka marrë vendim të rifillojnë stërvitjet dhe ndeshjet e Kampionatit. 

Erlinda Hakaj tani gjendet në krye të Task forcës së ekipit shëndetësorë të FHK-së duke vizituar çdo klub dhe duke ju dhënë udhëzime por edhe kontrollime me stafin profesional te mjekëve për përballjen me virusin COVID 19.

Image

Gjatë këtyre ditëve të pandemisë ajo më shumë se dy muaj punoi si vullnetare në ndihmë IKPSHK duke kontribuar në parandalinin e këtij virusi që vret.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat