Istogu gati për sfidën me Prishtinën - Bota Sot
Istogu gati për sfidën me Prishtinën

Hendboll

Istogu gati për sfidën me Prishtinën

Nga: K. G. Më: 10 qershor 2020 Në ora: 13:34
Istogu gati për sfidën me Prishtinën

Klubi i hendbollit Istogu, kampion në fuqi, përgatiten maksimalisht për sfidën e parë të gjysmëfinales së play-off-it në Superligën e Kosovës.

Kryetrajneri Faruk Shala stërvitet me intensitet të shtuar me synim që të janë gati për sfidën e parë në kryeqytet që zhvillohet në fundjavë. 

Vashat e Istogut janë të motivuara si asnjëherë më parë dhe me padurim presin sfidat pas 3 muaj pushimi për shkak të pandemisë Covid 19.

Image

Është atmosferë pune brenda klubit dhe hendbollistet punojnë me përkushtim, si Suzana Ujkiqi, Albina Rugova, Pranvera Ferataj, Tina Hetemi, Natalia Milatoviq etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat