Kosova në grup me Suedinë, Malin e Zi e Rumaninë - Bota Sot
Kosova në grup me Suedinë, Malin e Zi e Rumaninë

Hendboll

Kosova në grup me Suedinë, Malin e Zi e Rumaninë

Më: 16 qershor 2020 Në ora: 17:45
Kosova në grup me Suedinë, Malin e Zi e Rumaninë

Kosova në grup me Suedinë, Malin e Zi e Rumaninë.

Kombëtarja e Kosovës në hendboll do të luajë në grupin e tetë në eliminatoret e rregullta për “Euro 2022”-meshkujt.

Shorti është duke u tërhequr tani, ndërsa Kosova ka rënë në të njëjtin grup me Suedinë, Malin e Zi dhe Rumaninë.

Synim i Kosovës do të jetë kualifikimi në Evropian, për herë të parë. Ndeshjet luhen në vjeshtë dhe vitin e ardhshëm.

Ndeshjet e Kombëtares së Kosovës (meshkujt) në kualifikimet për “Euro 2022”

4\5 nëntor 2020: Mali i Zi - Kosova
7\8 nëntor 2020: Kosova - Suedia
10\11 mars 2021: Kosova - Rumania
13\14 mars 2021: Rumania - Kosova
28\29 prill 2021: Kosova – Mali i Zi
2 maj 2021: Suedia – Kosova

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat