“Euro 2022” mbahet prej 13 deri më 30 janar në Hungari e Sllovaki

Hendboll

“Euro 2022” mbahet prej 13 deri më 30 janar në Hungari e Sllovaki

Më: 16 qershor 2020 Në ora: 17:54
“Euro 2022” mbahet prej 13 deri më 30 janar në Hungari e Sllovaki

“Euro 2022” mbahet prej 13 deri më 30 janar në Hungari e Sllovaki. Shorti i tërhequr në Vjenë ka caktuar grupet e 32 kombëtareve që marrin pjesë në fazën e fundit të kualifikimeve.

Hungaria dhe Sllovakia si nikoqirë, por edhe Spanja dhe Kroacia si finalistë të Evropianit 2020, kualifikohen direkt.

Përmes kualifikimeve do të përcaktohen 20 pjesëmarrësit tjerë.

Urojmë që në mesin e tyre të jetë edhe Kosova, ndonëse grupi është i vështirë. Por Kombëtarja jonë është në ngritje dhe synimi do të jetë për kualifikim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat