Jupa: Shorti është i vështirë - Bota Sot
Jupa: Shorti është i vështirë

Hendboll

Jupa: Shorti është i vështirë

Më: 17 qershor 2020 Në ora: 13:29
Jupa: Shorti është i vështirë

Reprezentuesi i Kosovës, Kastriot Jupa ka vlerësuar shortin për “Euro 2020”, të tërhequr ditën e djeshme.

Kosova është në një grup me Suedinë, Malin e Zi dhe Rumaninë.


Me Rumaninë, Kosova ka luajtur në janar të këtij viti. Grupi është i vështirë por jo i pamundshëm për të realizuar synimin e madh – kualifikimin në Evropian.

“Mendoj se është një short jo i favorshëm për ne. Do të kemi përballë një gjigant të hendbollit si Suedia, kurse Mali i Zi dhe Rumania bëjnë pjesë te ekipet e nivelit shumë të lartë. Por kjo do të jetë një sprovë shumë e rëndësishme për ne. Duam të vazhdojmë ngritjen që e kemi si kombëtare dhe sigurisht që do të synojmë kualifikimin”, ka thënë Jupa.

Dy vendet e para garantojnë kualifikimin, por e mundur është edhe prej vendit të tretë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat