Istogu përgatitet maksimalisht për finalen e madhe - Bota Sot
Istogu përgatitet maksimalisht për finalen e madhe

Hendboll

Istogu përgatitet maksimalisht për finalen e madhe

Nga: K. G. Më: 18 qershor 2020 Në ora: 14:39
Istogu përgatitet maksimalisht 

Istogu përgatitet maksimalisht për mbrojtjen e trofeve, titullin dhe Kupën e Kosovës. 
Hendbollistet e Istogut janë në formë të mirë dhe vëmendjen e kanë nga finalja e play-off-it të Superligës së Kosovës në hendboll. 

“Të shtunën zhvillohet finalja e parë e 'Play-Off'-it në Superligën e Kosovës, KHF Ferizaj - KHF Istogu (19.00). Ndeshja luhet në palestrën e sporteve në Ferizaj.

Zhvillohet finalja e parë.

Dy ndeshjet finale që do të zhvillohen të shtunën dhe të mërkurën, do ta përcaktojnë kampionen në Superligën e Kosovës, për edicionin 2019-2020.

Ndeshja e dytë finale do të zhvillohet të mërkurën, në palestrën 'Dresha' në Orroberdë”, thuhet nga KHF Istogu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat