Basha: Përvoja jonë dhe truri, ia fitoi titullin Ferizajt,  jo përgatitja! Me pak fjalë e më shumë punë  - Bota Sot
Basha: Përvoja jonë dhe truri, ia fitoi titullin Ferizajt,  jo përgatitja! Me pak fjalë e më shumë punë 

Hendboll

Basha: Përvoja jonë dhe truri, ia fitoi titullin Ferizajt,  jo përgatitja! Me pak fjalë e më shumë punë 

Më: 24 qershor 2020 Në ora: 16:34
Basha: Përvoja jonë dhe truri, ia fitoi titullin Ferizajt,  jo përgatitja! Me pak fjalë e më shumë punë 

Ferizaj feston titullin e kampionit të ri. Dy vite nga themelimi i ekipit dhe fitojnë titullin e parë, kjo është mrekulli apo rekordi i një klubit për Kosovë. 

Hendbollistja më përvojë, Albulena Basha apo alfa dhe omega e KHF Ferizajt, tha se me punë janë arritur të gjitha.

Në gjysmëfinalen e play-off-it të Superligës, Ferizaj si vendas pësoi humbje me 23:27 nga Vushtrria, por e përmbysi humbjen në Vushtrri, duke fituar me 30:22 dhe kualifikohen në finale. 

Në finalen e madhe në Ferizaj e mundi Istogun me 34:29, ndërsa në Istog pësoi disfatë me 27:26 dhe u stolisen me titullin e kampionit. 

“Bota sot”: Si e sheh titullin dhe si ia dolët?
Albulena Basha:
Titulli? Mendoj që ka qenë meritor të kthehet në Ferizaj dhe u kthye. Përvoja e bëri të veten dhe ju treguam që duhet të punohet shumë më tepër e të ketë punë e jo fjalë. E deshtëm fitoren më shumë se çdo ekip tjetër. E morëm me seriozitet dhe me plot vullnet çdo ndeshje që e luajtëm. Hyjmë në lojë për fitore dhe asnjëherë për humbje ose barazim. 

“Bota sot”: Sa ishte vështirë ndaj Vushtrrisë dhe Istogut shumë të fortë?
Albulena Basha:
Aspak e vështirë sepse ne të dy ndeshjet ka luajtur përvoja jonë dhe truri, jo përgatitja. 

“Bota sot”: A e kishit besimin se do të ia dilni?
Albulena Basha:
Prej momentit që e kemi vesh fanellën ka qenë besimi. Më së shumti e kemi pas besimin tek vetja jonë, vullneti, shoqëria dhe angazhimi që e kemi biseduar para çdo loje me lojtare ku kemi qenë të gjitha për një dhe një për të gjitha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat