Në finale Istogu-Vushtrria - Bota Sot
Në finale Istogu-Vushtrria

Hendboll

Në finale Istogu-Vushtrria

Nga: K. Goca Më: 27 qershor 2020 Në ora: 16:58
Vushtrria

Në finale të Kupës të Kosovës do të takohen Istogu-Vushtrria.

Skuadra e Vushtrrisë shënoi fitore me rezultat 38:30 ndaj Prishtinës, në ndeshjen e gjysmëfinales së Kupës së Kosovës, e cila u luajt në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë.

Donika Kosumi me 7 gola e Burneta Rama me 6 janë më efikaset të Vushtrria, ndërsa te Prishtina u shqua Eduarta Kurteshi me 11 gola. Trajneri i Vushtrrisë, Arben parduzi ka punë t[ vështirë nesër në orën 17.00 ndaj Istogut.

Vushtrria-Prishtina 38:30 (20:11)

Vushtrria: Kelmendi, Gubetini, Vokshi, Avdiu 3, Rama 6, Zymberi 3, Preniqi, Rrustrem, Paci 4, Ramabaja 5, Rrahmani 3, Bislimi 4, Sokoli 2, Kosumi 7, Tërstena 1, Tahiri.

Prishtina: Arifi, Shala 2, Kurteshi 11, Krasniqi 3, Hashani 2, Shala 5, Behluli, Konxheli 5, Ajvazi 2 e Sadiku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat