Mimoza Xhemaili nga Amerika: Urime ‘Bota sot”, gjithmonë në krah të sportistëve  - Bota Sot
Mimoza Xhemaili nga Amerika: Urime ‘Bota sot”, gjithmonë në krah të sportistëve 

Hendboll

Mimoza Xhemaili nga Amerika: Urime ‘Bota sot”, gjithmonë në krah të sportistëve 

Nga: K. G. Më: 27 qershor 2020 Në ora: 17:55
Mimoza Xhemajli nga Amerika: Urime ‘Bota sot”, gjithmonë në krah të sportistëve 

Ish hendbollistja e mirënjohur, Mimoza Xhemaili, e cila në anketën e gazetës kombëtare “Bota sot” u zgjodh qendra më e mirë dhe në shtatëshen më të mirë në 20 vitet e fundit (1999-2019), ka uruar me përzemërsi 25 vjetorin e gazetës ‘Bota sot”. 

Mimoza Xhemaili ua uron ditëlindjen 'Botës sot' nga Amerika.

“Urime ‘Bota sot”, gjithmonë në krah të sportistëve”, uron Xhemaili.

 Ajo është ish hendbollistja më e mirë në Kosovën e pasluftës, dikur profesoreshë asistente në fakultetin e Edukimit Fizik dhe Sportit në lëndën e hendbollit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat