Portierja e Kosovës, të shtunën njoftoi për vdekjen e gjyshit, të dielën ka luajtur - Bota Sot
Portierja e Kosovës, të shtunën njoftoi për vdekjen e gjyshit, të dielën ka luajtur

Hendboll

Portierja e Kosovës, të shtunën njoftoi për vdekjen e gjyshit, të dielën ka luajtur

Më: 30 qershor 2020 Në ora: 13:58
Portierja e Kosovës, të shtunën njoftoi për vdekjen e gjyshit, të dielën ka luajtur

Të shtunën njoftoi për vdekjen e gjyshit pas një ataku kardiak. Të dielën e udhëhoqi Vushtrrinë drejt triumfit në finale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll.

Portierja Njomza Kelmendi vazhdon të bëj dallimin te KHF Vushtrria.

Të dielën në finale ndaj Istogut ishte në shumë raste e pakalueshme.

Burneta Rama, Shqipe Tahiri dhe lojtaret tjera po ashtu dhanë kontribut të çmueshëm që skuadra e Vushtrrisë të kthejë kupën në qytetin e vjetër, me traditë në hendboll.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat