Emocionon emri i madh i sportit në Kosovë: Po na mungon ‘Krali’ - Bota Sot
Emocionon emri i madh i sportit në Kosovë: Po na mungon ‘Krali’

Hendboll

Emocionon emri i madh i sportit në Kosovë: Po na mungon ‘Krali’

Nga: K. Goca Më: 30 qershor 2020 Në ora: 16:44
I ndjeri Skënder Sahiti

Po na mungon humori, po na mungojnë këshillat profesionale të ish portierit të mirënjohur të hendbollit, të gjeneratës së artë, Skënder Sahiti, kështu e thonë shumë e shumë miq e ish bashkëlojtarët e tij. 

Sahiti i njohur si “Krali” që gjithmonë ishte i këndshëm në lojë e në stërvitje, në biseda e kudo, vdiq më 21 janar të vitit 2018!

Vdekja e tij kishte shokuar jo vetëm komunitetin e hendbollit por gjithë Kosovën. 

Image

Sot ish bashkëlojtari i tij i gjeneratës së artë, Verim Zherka, emri i madh i sportit, aktualisht trajner, poston një shkrim të sportit të gazetës “Rilindja” në vitet e 80-ta, kur ish Borci i Ferizajt e kishte mundur me 20:13 Vardari e Shkupit dhe në at lojë, e kush tjetër kishte shkëlqyer përveç ‘Kralit’.

Image

Skënder Sahiti

 “Po na mungon ‘Krali’, shkruan me emocione të mëdha  Zherka.

Image

Verim Zherka

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat