Albert Bunjaku shënon, realizatori i dytë në Gjermani! - Bota Sot
Albert Bunjaku shënon, realizatori i dytë në Gjermani!

Hendboll

Albert Bunjaku shënon, realizatori i dytë në Gjermani!

Nga: Kemajl Goca Më: 4 korrik 2020 Në ora: 17:37
Albert Bunjaku shënon, realizatori i dytë në Gjermani!

Sulmuesi nga Kosova, Albert Bunjaku, shënon për Viktoria Koln, e cila si mysafirë ka luajtur baras 1:1 me Uerdingenin, në takimin e fundit të Bundesliga III. 

Bunjaku u inkuadrua në lojë në minutën e 47-të, ndërsa Ali Brahimaj nga ajo e 46-ta për Uerdingenin.

Lukimya kaloi në epërsi vendasit, por Bunjaku barazon shifrat (1:1) në atë të 56-tën. 

Viktoria përfundoi në vend t 13-të me 51 pikë dhe ka tri më shumë se Uerdingen që renditet një pozitë më poshtë. 
Bunjaku renditet i dyti në listën e shënuesve me 20 gola dhe për katër gola mbetet larg shënuesit më të mirë, Wriedt të Bayern II nga Munihu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat