Aziz Makiqi: Bujar Qerimit, haptas i kanë thënë se nuk kanë nevojë për ndihmë

Hendboll

Aziz Makiqi: Bujar Qerimit, haptas i kanë thënë se nuk kanë nevojë për ndihmë

Nga: Kemajl Goca Më: 9 korrik 2020 Në ora: 13:23
Aziz Makiqi: Bujar Qerimit, haptas i kanë thënë se nuk kanë nevojë për ndihmë

Hendbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, Aziz Makiqi,  ka përmendur edhe emrin e bashkëlojtarit të tij të viteve të 80-ta, Bujar Qerimi. 

Po flitet se iu është ndaluar me ju afruar hendbollit në Kosovë, a qëndron ky fakt?

“Jo vetëm mua, i fundit ishte Bujar Qerimi të cilit haptas i kanë thënë se nuk kanë nevojë për ndihmë. 

Image

Aziz Makiqi

Sa me përket mua, së pari qe 5 vite kam probleme të mëdha shëndetësore edhe pse kam mundur me ju ndihmu shumë.

E pash që nuk është ambienti për mu (kur nuk e kam leju veten me punu në klub e mu shku në punë i veshur në pancir a në Federatë të Kosovës mu kishin dashtë dy pancira dhe një komplet për Covid-19)”, kështu ka thënë mes të tjerash të martën që e lamë pas Aziz Makiqi për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat