Erhan Shahini – lojtar i Gjeneratës së Republikës

Hendboll

Erhan Shahini – lojtar i Gjeneratës së Republikës

Nga: K. G. Më: 11 korrik 2020 Në ora: 18:56
Erhan Shahini – lojtar i Gjeneratës së Republikës

Hendbolli si shumë sportet tjera me shumë sukses i zhvilloi garat në vitet e 90-ta (1991-1999) në fusha të vështira dhe të improvizuara e vazhdimisht ishin të kërcënuar nga pushtuesi serb.

Gjeneratës së Republikës i takon edhe Erhan Shahini. 

Ai ka qenë ndër hendbollistët më të mirë të viteve të 90-ta.

Shahini së bashku me mijëra sportistë kontribuan në mbajtjen gjallë të hendbollit dhe sportit në përgjithësi.  Në asnjë moment nuk u ndal, por i rezistuan regjimit serb.    
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat