A e deklaruan të vërtetën apo gënjyen Makiqi e Llazari? - Bota Sot
A e deklaruan të vërtetën apo gënjyen Makiqi e Llazari?

Hendboll

A e deklaruan të vërtetën apo gënjyen Makiqi e Llazari?

Nga: Kemajl Goca Më: 14 korrik 2020 Në ora: 13:21
Aziz Makiqi

Javën e kaluar shpërthyen sikur një vullkan dhe krejt papritur emrat e mëdhenj të hendbollit, hendbollisti më i mirë i të gjitha kohërave Aziz Makiqi dhe Alfred Llazari. 

Duket sikur dolën nga nëntoka mbi sipërfaqe dhe shkaktuan një lloji tërmeti! 

Makiqi e Llazari i takojnë fundviteve të 70-ta dhe të 80-ta, gjeneratës së artë. 

Opinioni është i habitur me deklaratat e tyre dhe shtrojnë pyetje, pse gjithë kjo heshtje nga këto akuzat e Makiqit dhe Llazarit? A e deklaruan të vërtetën a gënjyen?  Opinioni apo dashamirët e hendbollit, duan ta dinë se çfarë ngjau e pse këto akuza! Pyetjet janë të vazhdueshme!  

Një Zot e di! 

Makiqi akuzoi se dikush i ka 150 fotografi në libër e Llazari është sulmuar fizikisht në Itali në vitin 2015!
Llazari ka thënë se nuk është sulmuar fizikisht por ka pas tentim!  

Për personin që flitet se i ka 150 foto në libër dhe ka qenë i 1000 hendbollist, ka emër e mbiemër! A thua, kush na qenka ai me 150 foto, një emër i madh apo ky supermen?
A do të zbulohet secili është ai? 

Kush e sulmoi apo kush tentoi ta sulmoi Llazarin? Kush e rëndoi Llazarin me fjalë dhe e detyroi të ikë nga Kombëtarja?  

A mos vallë, këto janë të gjitha gënjeshtra dhe një lloj filmi i kohës së Covid 19!  Ose për ta krijuar një mjegull në kohë me diell të verës e në kohë të stresit të Covit 19.  Ose të paktën nga këto shpërthime e kuza si vullkan ta harrojmë pak Covid 19. Askush nuk u përgjigj në këto akuza edhe ata që janë kompententë heshtën.

Po kush është më kompetentë se Llazari që ka qenë selektor në vitin  2015 apo shef i shefave për trajnerët që i kishte ndihmës!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat