Tribunat e palestrës më të re në Kosovë - Bota Sot
Tribunat e palestrës më të re në Kosovë

Hendboll

Tribunat e palestrës më të re në Kosovë

Nga: K. G. Më: 23 korrik 2020 Në ora: 15:59
Tribunat e palestrës më të re në Kosovë

Pas fshatit Samadrexhë të Komunës së Vushtrrisë, edhe qyteti i Istogut bëhet me palestër të re sportive.  

Kjo i gëzon pamasë të gjithë sportistët e kësaj komune por në veçanti klubin e hendbollit Istogu (femrat), e cila tash e 16 vite luan si mysafire. 

Trajneri i KHF Istogut, ka postuar dy foografi dhe aty shihen edhe tribunat e bukura të kësaj palestre. 

Image

“Palestra e qyteti në Istog. Edhe disa ditë...”, shkuan Shala.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat