Selektori i Shqipërisë, Ismajli: Aziz, pas luftës, a ju ka ndaluar ndonjë njeri që të ktheheni dhe të kontriboni në Kosovë? - Bota Sot
Selektori i Shqipërisë, Ismajli: Aziz, pas luftës, a ju ka ndaluar ndonjë njeri që të ktheheni dhe të kontriboni në Kosovë?

Hendboll

Selektori i Shqipërisë, Ismajli: Aziz, pas luftës, a ju ka ndaluar ndonjë njeri që të ktheheni dhe të kontriboni në Kosovë?

Nga: Kemajl Goca Më: 28 korrik 2020 Në ora: 13:11
Selektori i Shqipërisë,  Ismajli: Aziz, pas luftës, a ju ka ndaluar ndonjë njeri që të ktheheni dhe të kontriboni në Kosovë?

Aziz Makiqi, që vlerësohet hendbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, sot sërish ka dal me një letër të hapur përballë Federatës së Hendbollit të Kosovës, me titull: “Disa njerëz në FHK kanë bërë çmos të mos na lejojnë t’i afrohemi Federatës”.  

Trajneri dhe veprimtari i hendbollit,  Muhamed Ismajli, aktualisht selektor i Kombëtares së Shqipërisë, ka një pyetje për Makiqin. 

“I nderuari zotni Aziz, pas luftës 1999, a ju ka ndaluar ndonjë njeri që të ktheheni dhe të kontriboni për hendbollin në Kosovë, këtë dua ta dija. 

Përshëndetje nga një punëtorë i hendbollit, plotë dyzet e hajt hajt vite nga Shkupi”, pyet Ismajli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat