Motrat binjake në Shqiponjë

Hendboll

Motrat binjake në Shqiponjë

Nga: K.G. Më: 6 gusht 2020 Në ora: 16:09
Motrat binjake në Shqiponjë

Motrat binjake Gulgun dhe Gungor Jilta i bashkohen ekipit të hendbollit Shqiponja nga Gjakova, anëtare e Superligës së Kosovës.

“KHF Shqiponja nga Gjakova përveç përforcimit më të madh me Shpresa Fazlijën, përforcohet edhe me dy lojtare të reja.

Ato janë motrat binjake Gulgun Jilta dhe Gungor Jilta të cilat vijnë nga KHF Click e Prizrenit”, njofton KHF Shqiponja.

Image

Gjakovaret kanë synime më të mëdha në edicionin e ri, të paktën të fitojnë njërën nga trofetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat