FHK-ja ka vlera, Federata Ndërkombëtare prezanton topin e Botërorit edhe me fotografinë e përzgjedhësit tonë

Hendboll

FHK-ja ka vlera, Federata Ndërkombëtare prezanton topin e Botërorit edhe me fotografinë e përzgjedhësit tonë

Më: 2 shtator 2020 Në ora: 00:16
FHK-ja ka vlera, Federata Ndërkombëtare prezanton topin e Botërorit edhe me fotografinë e përzgjedhësit tonë

Federata Ndërkombëtare e Hendbollit të martën ka prezantuar topin zyrtar për Botërorin e 27-të. Kampionati Botëror mbahet në Egjipt prej 14 deri më 31 janar.

Bëhet fjalë për një top të veçantë dhe shumë të bukur.

Edhe prezantimi i topit të ri nga IHF-ja është bërë në mënyrë të veçantë. IHF-ja ka paraqitur topat zyrtarë nga disa kampionate botërore.

Në faqen zyrtare në “Instagram”, IHF-ja ka paraqitur fotografi të katër lojtarëve të ndryshëm me top në dorë, nga ndeshje të botërorit, ndër ta edhe të Taip Ramadanit, përzgjedhësit të Kosovës.

Fotografia e Ramadanit e publikuar nga IHF-ja është bërë gjatë një aksioni në sulm në Botërorin e vitit 2005 të mbajtur në Tunizi.

IHF-ja ka paraqitur edhe fotografitë e legjendës, Talant Dujshebaev, algjerianit Abderrahim Berriah dhe danezit Morten Olsen.

Selektori ynë, Taip Ramadani ka luajtur në katër kampionate botërore për Australinë, në Egjipt, Portugali, Tunizi dhe Kroaci. 48-vjeçari është paraqitur edhe në Lojërat Olimpike të Sydneyt, në vitin 2000. Për Australinë i ka luajtur 140 ndeshje. Australinë e ka udhëhequr prej vitit 2009 deri në vitin 2013. Edhe si trajner ishte në dy kampionate botërore. Pra ka karrierë të madhe.

Te Kombëtarja e Kosovës është prej vitit 2016. Ecja para evidente, për ata që e pranojnë realitetin. Por hapa tjerë të mëdhenj synojmë, duke filluar nga ky vit. Natyrisht së bashku me përzgjedhësin Ramadani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat