Shqiptarët të gatshëm për edicionin e ri të Zvicrës

Hendboll

Shqiptarët të gatshëm për edicionin e ri të Zvicrës

Më: 3 shtator 2020 Në ora: 18:48
Shqiptarët të gatshëm për edicionin e ri të Zvicrës

Tre hendbollistët e rëndësishëm të Kombëtares së Kosovës, janë të gatshëm për edicionin e ri në kampionatin zviceran.

"Prej qendrës Valon Dedaj, portierit Haris Berisha dhe alos Drenit Tahirukaj presin shumë te skuadra Kreuzlingen.

Dedaj është kapiten i Kosovës kurse Berisha e Tahirukaj janë po ashtu me peshë në ekipin tonë kombëtar.

FHK-ja u dëshiron sukses maksimal në edicionin e ri", shkruan në faqen e Federatës së Hendbollit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat