Fatmir Syla - lojtar i sfidave në Gjeneratën e Republikës

Hendboll

Fatmir Syla - lojtar i sfidave në Gjeneratën e Republikës

Nga: Kemajl Goca Më: 4 shtator 2020 Në ora: 15:15
Fatmir Syla - lojtar i sfidave në Gjeneratën e Republikës

Vitet më të vështira padyshim se janë vitet e 90-ta, kur populli shqiptarë në Kosovë u ballafaqua me terrorin e bandave dhe të milicisë së pushtuesit serb.

Sportistet dhe sportistët tanë, si heronj, secili me mundësitë e veta kanë kontribuar për të mbajtur gjallë sportin.

Fatmir Syla i takon Gjeneratës së Republikës. Ai ka qenë hendbollist i dëshmuar në garat e Republikës së Kosovës, që u zhvilluan atëkohë, në rrethana të pazakonta dhe vazhdimisht kanë qenë të përndjekur nga pushtuesi serb.

Syla kontribuoi me tërë arsenalin që kishte, duke sfiduar edhe regjimin kriminal serb.

Ai sot është krenarë për sakrificën që ka bërë për sportin dhe shtetin e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat