Zviceranët në Shkup

Hendboll

Zviceranët në Shkup

Më: 8 shtator 2020 Në ora: 12:49
Zviceranët në Shkup

Metalurgu sfidon skuadrën e Kriensit!

Skuadra e Metalurgut në hendboll, në raundin e dyt eliminator të Ligës Evropa, do të përballet me skuadrën zvicerane të Kriensit.

Në raundin e parë, Metalurgu eliminoi skuadrën e Spaçvës nga Kroacia, dhe  përball ka një kundërshtarë më serioz.

Ndeshja e parë do të zhvillohet në Shkup, ku skuadra e Metalurgut duhet të krijojë epërsi më të madhe para sfidës kthyese në Zvicër. Përballja kthyese zhvillohet më 29 shtator, një javë pas takimit në Shkup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat