Kampionati i hendbollit me shikues, 200 – 500!

Hendboll

Kampionati i hendbollit me shikues, 200 – 500!

Nga: K.G. Më: 10 shtator 2020 Në ora: 12:47
Kampionatin e hendbollit me shikues, 200 – 500!

Kampionati Evropian i Hendbollit (femrat) me gjasë do të luhet këtë vit, njoftoi EHF.

Kampionati luhet nga data 3 deri më 20 dhjetor në Norvegji dhe Danimarkë.

EHF ka njoftuar ndryshime në pjesën e shtetit norvegjez ku do të mbahet gara - ndeshjet do të luhen vetëm në Trondheim, dhe jo në Stavanger dhe Oslo, të cilat ishin paraparë gjithashtu si qytete mikpritëse.

Qytetet daneze të Herning dhe Fredrikshavn mbeten nikoqire.

Raportohet se ndeshjet mund t’i përcjellin në maksimum 500 spektatorë në qytetet daneze, dhe 200 në Trondheim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat