Gjikokaj shënon tri gola në ndeshjen e parë në Norvegji

Hendboll

Gjikokaj shënon tri gola në ndeshjen e parë në Norvegji

Më: 14 shtator 2020 Në ora: 12:17
Gjikokaj shënon tri gola në ndeshjen e parë në Norvegji

Reprezentuesja e Kosovës, Mirela Gjikokaj ka luajtur të dielën ndeshjen e parë në edicionin 2020/2021.

Skuadra e Gjikokajt, Follo HK Damer, ka pësuar 33:28 nga Levangeri, në kategorinë e dytë të Norvegjisë.

Mirela ka shënuar tri gola, ndërsa kontribuoi edhe me asistime dhe me angazhim në mbrojtje. Por kontributi i saj këtë herë nuk ishte i mjaftueshëm.

Mirela Gjikokaj tashmë është prej lojtareve kryesore në Kombëtaren e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat