Mirë Llazar që e ruajte qetësinë!

Hendboll

Mirë Llazar që e ruajte qetësinë!

Nga: Kemajl Goca Më: 20 tetor 2020 Në ora: 14:16
Mirë Llazar që e ruajte qetësinë!

Ish selektori i Kombëtares së Kosovës në hendboll (meshkujt), Alfred Llazari-Katoliku, gati sa shpërtheu, por fatmirësisht e ka ruajtur qetësinë!

Llazari-Katoliku është njëri nga figurat sportive më të guximshme në vendin tonë dhe atë çka e mendon edhe e thotë hapur.

Nuk e ka problem, ta thotë hapur kritikën por edhe kritikat i pranon si burrë.. 

Kësaj radhe gati sa shpërtheu, por bëri mirë që e ruajti qetësinë dhe në momentin e duhur!

Llazari - Katoliku sa ishte selektor ka dhënë kontribut të madh dhe është njeriu kryesor që ka bërë rend e disiplinë dhe e rriti nivelin e lojës.   


 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat