Istogu me fanella të reja, Esma dhe Keta...

Hendboll

Istogu me fanella të reja, Esma dhe Keta...

Nga: Kemajl Goca Më: 20 tetor 2020 Në ora: 22:33
Në foto janë dy hendhollistet e shkëlqyera, boshnjakja Esma Muratoviq dhe gjeorgjiania Keta Venetsky.

Nënkampionet e Kosovës në hendboll,Istogu, duket se fanellat e reja po i sjellin edhe fat. Fanellat bardh e zi iu sjellin edhe fat dhe edhe u kualifikuan në rrethin e  tretë.

Dorën në zemër Istogu ka qenë më i mirë në dy takimet me Vushtrrinë, të parën e fituan me 26:21 në Vushtrri dhe të dytën me 31:24 në palestrën e re në Istog. Në foto janë dy hendbollistet e shkëlqyera, boshnjakja Esma Muratoviq dhe gjeorgjiania Keta Venetsky.

Istogu tani për rivale e ka Victoria Berestie nga Bjellorusia, që pritet të luhet me 14-15 nëntor.

Istogu ka lojtare cilësore, si Esma Muratoviq, Tina Hetemi, Albina Rugova, Keta Venetsky, Tina Millatoviq, Blerta Ahmetxhekaj, Alberina Halitaj etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat