Prishtina vazhdon me fitore, Vushtrria merr pikët me përmbysje në Prizren

Hendboll

Prishtina vazhdon me fitore, Vushtrria merr pikët me përmbysje në Prizren

Më: 25 tetor 2020 Në ora: 22:26
Prishtina vazhdon me fitore, Vushtrria merr pikët me përmbysje në Prizren

Prishtina vazhdon me fitore, Vushtrria merr pikët me përmbysje në PrizrenTë dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Prishtina ka fituar thellë ndaj Zhegrës me rezultat 55:22.

Për Prishtinën ishte fitorja e katërt rresht, ndërsa me 8 pikë kjo skuadër është e para në tabelë. Zhegra pësoi humbjen e dytë dhe renditet e gjashta me 4 pikë.

Në ndeshjen tjetër të së dielës fitore shënoi Vushtrria. Vushtrria fitoi si mysafir ndaj Prizrenit. Prizreni fitoi pjesën e parë me rezultat 15:14, por në të dytën vushtrriasit u kthyen furishëm dhe arritën te fitorja 30:26.

Image

Tabela-meshkujt

Prizreni është në kërkim të pikëve të para derisa Vushtrria renditet e pesta me 4 pikë.

Prizreni – Vushtrria 26:30 (15:14)

Prizreni: Berisha, Haxhimusa 5, Salihu 6, Ibrahimi 2, Bytyqi, Ferati, Skenderi 5, Gashi 4, Topalli 2, J. Thaqi, Krasniqi, Thaqi, Etemi, Koro, Buqaj 1

Vushtrria: Pllana, Melenica, F. Jashari 4, Karaqa 3, Sadiku 1, Emini, M. Jashari 12, Mejzini 1, Tahiri, Myftari 8, Krasniqi, Selaci, Mehmeti, Fazliu

Prishtina – Zhegra 55:22 (25:13)

Prishtina: Beshiri 9, Terziqi 2, Abazi 6, Bajqinovci 6, Syla 7, Ramadani 3, Shabani 9, Ademi 3, Gjuka 4, Kuleta 1, Visoka 3, Quni 2, Qela, Agushi, Karabeg

Zhegra: Brahimi, Haziri, Murseli 3, A. Haziri 4, A. Isufi, F. Isufi 4, Ad. Isufi 5, E. Isufi 3, Agushi, Aliu 4, Jusufi, L. Haziri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat