Marre, eu Superligë eu! Një gol në pjesë parë, tre në pjesën e dytë!

Hendboll

Marre, eu Superligë eu! Një gol në pjesë parë, tre në pjesën e dytë!

Më: 28 tetor 2020 Në ora: 11:44
Marre, eu Superligë eu! Një gol në pjesë parë, tre në pjesën të dytë!

Edhe kjo ngjan në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).  Një gol në pjesën e parë dhe tre në pjesën e dytë! E kush tjetër, përveç KH Prizreni! Marre! Eu Superligë eu, poshtë ke ra!  

Pa telashe për Besa Famgasin e PrishtinënBesa Famgas e Prishtina i kanë fituar edhe ndeshjet e pesta në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).

Të martën në Pejë, Besa Famgas fitoi shumë thellë ndaj Prizrenit me rezultat 49:4. Kampioni aktual, Besa udhëheq në tabelë me 10 pikë, sa i ka edhe Prishtina në vend të dytë.

Po të martën, Prishtina fitoi si mysafire ndaj Vushtrrisë me rezultat 41:24.
Nesër është ndeshja në mes të Zhegrës e Kastriotit.

Besa Famgas – Prizreni 49:4 (25:1)

Besa Famgas: Mehmeti, Jupa 7, Y. Muqolli 7, Mushkolaj 4, Alonso 7, Visoka 2, Tahirukaj 6, Prce 1, Ramosaj, Idrizi 1, Luzha, Gjuka 5, Tafilaj 5, J. Muqolli 4, Thaqi

Prizreni: Thaqi, Krasniqi, J. Thaqi 1, Topalli 1, Gashi 2, Ferati, Bytyqi, Skenderi, Selmani, Etemi, Koro.

Vushtrria – Prishtina 24:41 (12:21)

Vushtrria: Pllana, F. Jashari 8, Karaqa 1, Sadiku 2, Emini 2, M. Jashari 2, Tahiri 1, Miftari 1, Selaci, Mehmeti, Al. Mehmeti 2, Mejzini 4

Prishtina: Quni 2, Shabani 5, Beqiri, Beshiri 10, Abazi 6, Syla 2, Prekazi 3, Adem 4, Gjuka 4, Kuleta 5, Agushi, Visoka

Futbollisti Mërgim Berisha nga Kosova ka bërë lojë të madhe sonte në stadiumin “Wanda Metropolitano” në Madrid! Sulmuesi shqiptar ka shënuar një gol dhe ka bërë një asistim për salzburgun, duke barazuar me rezultat 2:2 kundër Atletico Madridi, në ndeshjen e xhiros dytë të grupit A të Champions League. Në minutën e 29-të, Marcos Llorente nga rreth 18 metra shënon gol të bukur në këndin e majtë të portës së Salzburgut. Në minutën e 40-të, Mërgim Berisha asiston deri Dominik Szoboszlai, i cili me mjeshtri godet nga rreth 12-13 metra duke shënuar gol të bukurPa telashe për Besa Famgasin e Prishtinën
Pa telashe për Besa Famgasin e PrishtinënBesa Famgas e Prishtina i kanë fituar edhe ndeshjet e pesta në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).
Të martën në Pejë, Besa Famgas fitoi shumë thellë ndaj Prizrenit me rezultat 49:4. Kampioni aktual, Besa udhëheq në tabelë me 10 pikë, sa i ka edhe Prishtina në vend të dytë.
Po të martën, Prishtina fitoi si mysafire ndaj Vushtrrisë me rezultat 41:24.
Nesër është ndeshja në mes të Zhegrës e Kastriotit.

Besa Famgas – Prizreni 49:4 (25:1)

Besa Famgas: Mehmeti, Jupa 7, Y. Muqolli 7, Mushkolaj 4, Alonso 7, Visoka 2, Tahirukaj 6, Prce 1, Ramosaj, Idrizi 1, Luzha, Gjuka 5, Tafilaj 5, J. Muqolli 4, Thaqi

Prizreni: Thaqi, Krasniqi, J. Thaqi 1, Topalli 1, Gashi 2, Ferati, Bytyqi, Skenderi, Selmani, Etemi, Koro

Vushtrria – Prishtina 24:41 (12:21)

Vushtrria: Pllana, F. Jashari 8, Karaqa 1, Sadiku 2, Emini 2, M. Jashari 2, Tahiri 1, Miftari 1, Selaci, Mehmeti, Al. Mehmeti 2, Mejzini 4

Prishtina: Quni 2, Shabani 5, Beqiri, Beshiri 10, Abazi 6, Syla 2, Prekazi 3, Adem 4, Gjuka 4, Kuleta 5, Agushi, Visoka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat